Historia

Inwestycja w przyszłość
W ostatnich latach zainstalowaliśmy ponad 10 milionów euro w przyszłość i wielokierunkowy rozwój
naszego przedsiębiorstwa. Dalekosiężne plany i działania mają nie tylko spełniać
wymogi teraźniejszości, lecz także zapewnić nam perspektywy na przyszłość.

Kompleks budynków rozbudowany w 2019 r. oferuje więcej powierzchni produkcyjnej i biurowej.

Kompleks budynków rozbudowany w 2019 r. oferuje więcej powierzchni produkcyjnej i biurowej.

2019
Produkty Dallmer w dalszym ciągu cieszą się dużym popytem, a do wzrostu wyników sprzedaży przyczynia się przede wszystkim rosnąca popularność natrysków bez brodzika. Dla nas oznacza to jedno: Potrzebujemy więcej maszyn, więcej personelu, a tym samym czas najwyższy na kolejną rozbudowę – już po raz piąty. Nowy budynek oferuje 500 m2 powierzchni produkcyjnej na parterze oraz 700 m2 powierzchni biurowej na piętrze, gdzie znajdowała się będzie część administracji. Pracownicy mogą cieszyć oko nowoczesną architekturą, która dzięki dużym przeszkleniom i otwartej przestrzeni tworzy transparentną atmosferę i wspiera wewnętrzną komunikację personelu.

 
Projekt Dallmer

Przyszłość projektujemy już dziś.

2016
Dallmer kupuje trzy maszyny do obróbki metali – dwie frezarki i jedną wycinarkę wodną. Urządzenia obsługuje zespół pięciu nowych pracowników, zatrudnionych specjalnie w tym celu.

2015
Ze względu na szybko rosnący popyt, Dallmer powiększa teren zakładu: Firma kupuje sąsiadujący grunt o powierzchni 20 000 m2, na którym ma powstać nowe centrum wysyłkowo-logistyczne. Dallmer zyskuje dzięki temu dodatkowe 4000 m2 powierzchni halowej, a starą i nową halę łączy 50 m most.

 
 
 

100 lat Dallmer
W ciągu ostatnich 100 lat wiele się zmieniło: Zupełnie zmieniliśmy główny obszar działalności firmy, nadaliśmy wzornictwu znaczenie,
na jakie zasługuje i zrewolucjonizowaliśmy koncepcję odwodnienia natrysków bez brodzika.
Nie jest to dla nas jednak powód, aby spocząć na laurach – wręcz przeciwnie, to wyzwanie na kolejne 100 lat.

Johannes Dallmer przemawia podczas jubileuszu „100 lat Dallmer”.

Johannes Dallmer przemawia podczas jubileuszu „100 lat Dallmer”.

2013
Firma Dallmer istnieje od 100 lat i działa prężniej niż kiedykolwiek. Wśród wszystkich proponowanych nowości, największe poruszenie wywołują systemy odwadniające CeraWall. System ten po raz pierwszy oddziela odpływ liniowy od wpustu, umożliwiając powierzchniowe odprowadzenie wody. 

 
 
 

Rozwój
Dallmer rozwija się – pod względem geograficznym, technicznym, a także personalnym. Otwieramy kolejne oddziały zagraniczne,
inwestujemy w nowe urządzenia produkcyjne, wprowadzamy na rynek kolejne innowacje,
które na zawsze zmienią technikę odwodnienia natrysków bez brodzika,
a nasz zarząd powiększa się o dwóch nowych członków. 

Yvonne Dallmer prezentuje wpust TistoPlan podczas SHK 2012 w Essen.

Yvonne Dallmer prezentuje wpust TistoPlan podczas SHK 2012 w Essen.

2012
Dallmer instaluje największą dotychczas wtryskarkę, która oprócz wydajności w produkcji seryjnej wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię w zakresie efektywności energetycznej.

Wraz z marką „Tisto” zostają wprowadzone na rynek nowe elementy do odpływów w uszczelnieniach zespolonych. 

2011
Harry Bauermeister zostaje powołany na kolejnego członka zarządu. Ten dyplomowany inżynier rozpoczął pracę w Dallmer już w 1993 roku, a w roku 2000 został prokurentem. Od tego czasu współodpowiada za liczne decyzje operacyjne i strategiczne.

2010
Nowa generacja wpustów dachowych i systemów odwodnienia awaryjnego zostaje wprowadzona na rynek. Dostosowane do potrzeb projektantów, umożliwiają one profesjonalne odwodnienie grawitacyjne i podciśnieniowe zgodne z najnowszymi osiągnięciami wiedzy technicznej.

 
Wraz z CeraLine, Dallmer ogłasza nową erę odwodnienia natrysków bez brodzika.

Wraz z CeraLine, Dallmer ogłasza nową erę odwodnienia natrysków bez brodzika.

2008
Pod koniec 2008 roku Yvonne Dallmer dołącza do przedsiębiorstwa jako przedstawicielka czwartego pokolenia rodziny. Po kilkuletniej pracy w Hiszpanii i Ameryce, absolwentka ekonomiki przedsiębiorstw wróciła do Sauerland, aby wzmocnić szeregi zarządu przedsiębiorstwa.

2006
Dallmer zaopatruje segment natrysków bez brodzika w wiele nowych produktów, m. in. w uznane i wielokrotnie nagradzane odpływy liniowe CeraLine. Dallmer zostaje tym samym pierwszym producentem oferującym odpływ liniowy do odwodnienia natrysków bez brodzika.

2003
Dallmer świętuje 90-lecie działalności, a liczne innowacje są gotowe do wprowadzenia na rynek, m.in. systemy ochrony przeciwpożarowej i systemy sterowania elektronicznego do pisuarów.

1996
Dallmer posiada 14 oddziałów w Niemczech, a kolejne przedstawicielstwa i magazyny dostawcze w wielu krajach na świecie zapewniają silną ekspansję w zakresie eksportu.

 
 
 

Ewolucja
Trzon naszego asortymentu stanowią dopracowane technicznie, starannie zaprojektowane rozwiązania do
odwodnienia domu i posesji. Stale rozszerzamy naszą ofertę,
przykładając równą wagę do wzornictwa jak i funkcjonalności – a wyniki potwierdzają słuszność obranej drogi:
Produkty Dallmer są zawsze wyjątkowe, zarówno pod względem technologicznym, jak i estetycznym.

Pierwszy katalog Dallmer

Pierwszy katalog Dallmer

1990
Opracowanie systemu odpływowego CeraDrain® do uszczelnień zespolonych. Nowe wpusty ułatwiają instalatorom integrację natrysków z podłogą, a tym samym rezygnację z tradycyjnych brodzików. Od tego momentu rozpoczyna się triumf natrysków bez brodzika.

1988
Dallmer otrzymuje pierwsze nagrody za wzornictwo. Od tego czasu nagród będzie coraz więcej. Nieco ponad dekadę później, Dallmer rozpoczyna nowy światowy trend poprzez wprowadzenie rusztów ozdobnych. 

1986
Ukazuje się pierwszy katalog asortymentu Dallmer, zawierający 14 grup produktów – od syfonów rurowych, poprzez wpusty dachowe i balkonowe, po wykładziny podłogowe z tworzywa sztucznego.

 
 
 

Ekskurs w stronę butów dla koni
Konie były wielką pasją Helmutha Dallmera, a zachorowanie jego własnego konia na
ochwat stało się dla niego przełomowym doświadczeniem. Od tego czasu zaczął poszukiwać
alternatywy dla podków, która byłaby bardziej przyjazna dla zwierząt.

Helmuth Dallmer wynalazł buty dla koni

Helmuth Dallmer wynalazł buty dla koni

1977
Rozpoczyna się produkcja butów dla koni Dallmer. Wszystkie modele są zgodne z zasadą: klej zamiast gwoździ! A przy tym są one wykonane z tworzywa sztucznego, nie z żelaza. Obie te właściwości stanowią korzystną alternatywę dla koni z chorobami kopyt i niepodkutych.

 
 
 

Tak staliśmy się firmą, którą jesteśmy dziś
Dallmer posiada już doświadczenie w produkcji różnorodnych wyrobów z tworzyw sztucznych.
Na początku lat 60-tych zapada decyzja o ostatecznym rozszerzeniu działalności:
Dallmer z dużym powodzeniem wkracza na rynek techniki odwadniającej.

Produkcja w Dallmer w latach 70-tych

Produkcja w Dallmer w latach 70-tych

1977
Do przedsiębiorstwa dołącza Dipl.-Ing. Johannes Dallmer (3 pokolenie). Swoją drogę zawodową rozpoczął jako wykwalifikowany grawer, a następnie ukończył studia inżynierskie w zakresie technologii tworzyw sztucznych, przez co stanowi pomost pomiędzy historycznymi początkami przedsiębiorstwa, a jego przyszłością w branży techniki odwadniającej. Jako inżynier i pasjonat technologii, wnosi on do przedsiębiorstwa zamiłowanie do dużych, wysoce precyzyjnych maszyn. Bo jedno jest pewne: Najlepszą jakość można osiągnąć wyłącznie za pomocą najlepszych środków produkcyjnych.

1964
Budowa dzisiejszej siedziby przedsiębiorstwa w Arnsberg-Herdringen. Liczba zatrudnionych wzrasta do ponad 100, następuje rozbudowa parku maszynowego i ekspansja sprzedaży w kraju i za granicą.

1963
Technika sanitarna staje się główną gałęzią działalności firmy, wyprodukowane zostają pierwsze wpusty podłogowe i zestawy odpływowe z tworzywa sztucznego.

 
 
 

Pierwsze lata historii firmy
Przedsiębiorstwo Dallmer jest dziś znane jako ekspert w dziedzinie techniki odwadniającej, lecz jego historia zaczęła się zupełnie inaczej.
Johannes Dallmer senior założył bowiem pierwotnie... zakład grawerski.

Tu wszystko się zaczęło: pierwszy warsztat Dallmer

Tu wszystko się zaczęło: pierwszy warsztat Dallmer

1957
Produkcja pierwszych wyrobów z tworzyw sztucznych, takich jak uchwyty, przyciski i cokoły opiekaczy do pieczywa oraz rozpoczęcie produkcji rur, złączy, syfonów i wpustów podłogowych, najpierw z polietylenu, później z polipropylenu.

1950
Przejęcie przedsiębiorstwa i kontynuacja działalności przez syna założyciela, Helmutha Dallmera (2 pokolenie), rocznik 1923, który zajmuje się między innymi produkcją walców drukarskich do tapet oraz utwardzanych indukcyjnie walców stalowych do produkcji serwet pod tort.

1913
Założenie firmy Dallmer przez mistrza grawerskiego Johannesa Dallmera seniora w Neheim, dziś noszącego nazwę Arnsberg, w Sauerland. W zakładzie wytwarzano pieczęcie, grawerunki i narzędzia do wytłaczania oraz wykonywano precyzyjne prace cyzelerskie na lampach.

 
Shape Copy 3 Created with Sketch.

Drainage by design.
Since 1913

Serwis klienta
+48 225469070

Czas pracy serwisu
pon. - pt. w godz. 8:00 - 16:00

Kontakt

Wirex Sp. z.o.o. 
ul. Kłobucka 8B/1 
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
brwrxcmpl

 
 
Shape Copy 3 Created with Sketch.

Serwis klienta

Czas pracy serwisu
pon. - pt. w godz. 8:00 - 16:00

 

Wyświetl adres

Kontakt

Wirex Sp. z.o.o. 
ul. Kłobucka 8B/1 
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
brwrxcmpl 
Pobierz zaznaczone
Zamów kopie drukowane