22.08.2012

Czarująco orientalne: wpusty Dallmera w hotelu Mandarin Oriental w Londonie


Londyn jest miastem tradycji i jednocześnie miastem kosmopolitycznym – co jest widoczne również w jego spektakularnych budowlach. Dobrym tego przykładem jest „Mandarin Oriental” – 5-gwiazdkowy hotel z imponującą fasadą, luksusowym wyposażeniem i międzynarodową atmosferą. Tu również obecna jest technologia odwadniania Dallmera. Podczas niedawnej modernizacji zastosowano wpusty TistoDrain i listwy odpływowe CeraLine.


Hotel Mandarin Oriental w luksusowej dzielnicy Londynu Knightsbridge, położony bezpośrednio przy Hyde Parku ma burzliwą przeszłość. Z uwagi na wysokość – 100 stóp – wtedy jeszcze bardzo kontrowersyjną – tę spektakularną budowlę otwarto w roku 1889 jako luksusowy „Gentlemen‘s Club”, z okazałymi salonami, jadalniami, palarniami i pomieszczeniami do gry w bilard. Zaledwie 10 lat później pożar zniszczył górne kondygnacje i część dachu. Po renowacji budynek otwarto ponownie w roku 1902 jako „Hyde Park Hotel”, zaliczał się on do najbardziej okazałych obiektów miasta i przez dziesięciolecia był miejscem organizowania uroczystości i społecznych wydarzeń – również z udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej, kulturalnych i politycznych dostojników.


W roku 1996 nieruchomość została kupiona przez Mandarin Oriental Hotel Group, która kieruje nią od maja 2000 pod obecną nazwą po przeprowadzeniu pracochłonnej renowacji. Ze swoimi licznymi wyróżnieniami za serwis, zarządzanie i restauracje, Mandarin Oriental w Londynie zalicza się do 500 najlepszych hoteli na świecie.


Innowacyjna technologia odwodnienia

Podczas niedawno przeprowadzanej modernizacji zastosowano tu zarówno wpusty TistoDrain, jak także listwy odpływowe CeraLine. Nowa technologia Tisto Dallmera stanowi udoskonalenie systemów odpływowych w uszczelnieniach zespolonych i wyznacza nowe kryteria. Jej istotnymi cechami są:


• innowacyjna kotew obudowy pod kołnierzem: Dzięki zakotwieniu wpustu w posadzce powstaje znacząco lepsze zespolenie wpustu podłogowego – w kierunku poziomym i pionowym. Dla uszczelnienia w obszarze miejsca odpływu oznacza to więcej stabilności, trwałości i pewności, również podczas zależnych od temperatury ruchów posadzki.


• nowa folia uszczelniająca Tisto: stosowana jako włóknina na kołnierz, jak również jako dodatkowa manszeta uszczelniająca. Nowa folia Tisto oferuje bardzo dobre, polepszające przyczepność zespolenie z wszystkim płynnymi środkami uszczelniającymi odpowiednio do kryteriów ZDB-Merkblatt 08/2012, jest odporna na działanie alkaliów i przerywa kapilarne podciąganie wody. Jako manszeta uszczelniająca posiada ponadto zdolność przenoszenia zarysowań i jest paroszczelna.


Uniwersalne wpusty TistoPlan i TistoPrimus, elementy nasadowe TistoDrain, jak również krótkie odwodnienie liniowe TistoLine wyposażone są w innowacyjną technologię Tisto. Tak więc istnieją różnorodne możliwości praktycznego oraz niezawodnego projektowania i montażu technologii odwodnienia w poziomie podłogi.


Podsumowanie

 

Dzięki innowacyjnej technologii Tisto, sprawdzone systemy odpływowe Dallmera są jeszcze pewniejsze – również podczas renowacji mocno zużywanych obszarów sanitarnych, jak na przykład w hotelu Mandarin Oriental w Londynie.

Obszar:

Wirex Sp. z.o.o.
ul. Kłobucka 8B/1
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
Fax: +48 225469071

E-Mail: biuro@wirex.com.pl

DEUTSCH
ENGLISH
NEDERLANDS
FRANÇAIS
SCHWEIZ
POLSKI