20.04.2011

Bardzo płaski i bardzo bezpieczny – nowy wpust podłogowy CeraDrain Plan

 

Najniższy w swojej klasie: 76 mm

Natryski W poziomie podłogi są popularne oraz w nowoczesnym budownictwie są najczęściej liczne opcje do planowania pasującego systemu odpływowego. Inaczej w przypadku przebudowy i modernizacji: Tutaj do dyspozycji jest z reguły niewiele wysokości zabudowy oraz liczy się każdy milimetr mniej. Oprócz tego trzeba obchodzić się w przypadku historycznej substancji budowlanej ze szczególną dbałością o uszczelnienie obszaru wilgotnego – przede wszystkim w okolicach odpływów. Starsze konstrukcje stropowe rzadko spełniają dzisiejsze standardy budowlane. Dla tego stawiania zadań firma Dallmer opracowała wpust łazienkowy CeraDrain Plan: Odznacza się bardzo płaską konstrukcją, wystarczającą wydajnością odpływu (0,5 l/s) oraz najwyższym wymiarem stabilności. Tylko 76 mm wysokości zabudowy to najniższy wpust w swojej klasie oraz punkt kulminacyjny techniki systemowej CeraDrain.


Bezpieczny oznacza bezpieczny

O maksymalne bezpieczeństwo miejsca odpływowego dba sprawdzona technologia CeraDrain – zagwarantowana jakościowo przez produkcję przemysłową. Korpus wpustu jest fabrycznie zatopiony w kołnierzu z polimerobetonu, na który jest nałożona izolacja zespolona na podstawie ZDB. Zintegrowana siatka ze stali budowlanej tworzy razem z wpustem szczelną całość z otaczającym jastrychem. Siatka z tkaniny szklanej wzmacnia dodatkowo uszczelnienie cienkowarstwowe. W ten sposób miejsce odpływowe natrysku pozostaje stabilne także w przypadku znacznych mechanicznych obciążeń umocowane oraz trwale szczelne w konstrukcji podłoża.


Czy powinno być wzornictwo?

Także estetyka nie wychodzi źle. CeraDrain Plan jest wyposażony w ramkę oraz ruszt ze stali nierdzewnej, do wyboru o wymiarach 100 x 100 mm lub 120 x 120 mm. Alternatywnie mogą być zastosowane liczne ruszty ozdobne firmy Dallmer, niektóre odznaczone nagrodą iF design award. W ten sposób natryski w poziomie podłogi mogą stać się centralnym punktem w nowoczesnej łazience – niezmiernie bezpieczne oraz optycznie atrakcyjne.

Obszar:

Wirex Sp. z.o.o.
ul. Kłobucka 8B/1
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
Fax: +48 225469071

E-Mail: biuro@wirex.com.pl

DEUTSCH
ENGLISH
NEDERLANDS
FRANÇAIS
SCHWEIZ
POLSKI