23.07.2012

Pewność podczas intensywnych deszczów:

Wpusty awaryjne Dallmera do dachu płaskiego


Lato jest czasem ulewnych deszczów i szczególnie dachy płaskie narażone są wówczas na większe obciążenia. Czerwone odwodnienie awaryjne Dallmera gwarantuje teraz większe bezpieczeństwo – również podczas ulew stulecia.  


Jeśli rzeczywiście leje jak z cebra na dach płaski, każde „normalne” urządzenie odwadniające ulega szybko przeciążeniu. Zagrożona jest pokrywa odpływu i konstrukcja budynku (patrz zdjęcie poniżej). Zgodnie z normą DIN 1986-100 istnieje obowiązek zapewnienia kontrolowanego odpływu również w przypadku ekstremalnych opadów. Awaryjne wpusty dachowe Dallmera oferują w tym przypadku pewne, skuteczne i korzystne cenowo rozwiązanie. Podczas ulewy odwadniają one dach płaski tam, gdzie zbierają się opady, a nie tylko przy brzegach lub attyce.


Awaryjne odwodnienia dachowe Dallmera składają się z wydajnego wpustu dachowego i specjalnej jednostki odwadniania awaryjnego. Jest ona rozpoznawalna od razu jako oddzielny system dzięki czerwonemu kolorowi sygnalizacyjnemu i może być stosowana zarówno w przypadku jednowarstwowej, jak i dwuwarstwowej konstrukcji dachowej. Jednostka odwadniania awaryjnego nie łączy się z zadaszeniem i tym samym nie musi być integrowana z uszczelnieniem. Można ją regulować na wysokość za pomocą gwintu w zakresie 28–68 mm.


Jeden program dla wszystkich przypadków

Odwodnienie awaryjne Dallmera zaprojektowano jako nieskomplikowane, jest ono jednak bardzo wszechstronne i wydajne. Dzięki kombinacji z regularnym programem dachowym uzyskuje się rozwiązania problemów


--> w przypadku uszczelnienia dachu bitumenem, PCV, FPO-PE, FPO-PP i polimerową geomembraną
--> z poziomym lub pionowym przyłączeniem
--> ze średnicami znamionowymi DN 70 - DN 150  
--> w przypadku odwodnienia grawitacyjnego (wydajność odpływu do 21,5 l/s)
--> w przypadku odwodnienia tłocznego SuperDrain (do 22 l/s)
--> w przypadku swobodnego odpływu przez attykę lub z przyłączonym przewodem spustowym


Podsumowanie:

Odwodnienie awaryjne Dallmera oferuje praktyczne rozwiązania dla dachu płaskiego oraz niezawodność z dużą wydajnością odpływu.

Obszar:

Wirex Sp. z.o.o.
ul. Kłobucka 8B/1
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
Fax: +48 225469071

E-Mail: biuro@wirex.com.pl

DEUTSCH
ENGLISH
NEDERLANDS
FRANÇAIS
SCHWEIZ
POLSKI