06.09.2011

Pokrywy ozdobne Dimensions nominowano do najważniejszej niemieckiej nagrody wzorniczej

 

W ten sposób wizualna doskonałość dopełnia natrysk w poziomie podłogi: pokrywy wpustów serii Dimensions są fascynująco szykowne... i zostały niedawno nominowane do nagrody wzorniczej 2012 w Niemczech. Po odznaczeniu amerykańską Good Design Award jest to w tym roku druga istotna pochwała za doskonałe wzornictwo i wspaniałą jakość produktu.

Nominacja do nagrody za wzornictwo 2012

Nagroda za wzornictwo „Designpreis Deutschland” jest najwyższym oficjalnym niemieckim wyróżnieniem. Nie można się o nią ubiegać, jest się do niej nominowanym – po wcześniejszych wyróżnieniach – przez Radę Wzornictwa / German Design Council. Dlatego uważana jest ona za „nagrodę nagród” wśród wyróżnień za wzornictwo w Niemczech i już sama nominacja jest dużym zaszczytem. Podczas oceny bierze się pod uwagę między innymi ergonomię, funkcjonalność i łatwość obsługi, jakość wzornictwa, stopień innowacyjności, estetykę produktu, niezawodność i dostępność, jakość wykonania i dalsze, szczególnie doskonałe właściwości produktów. Według podobnych kryteriów, seria Dimensions Dallmera otrzymała niedawno nagrodę Good Design Award (USA) o bogatej tradycji, przydzielaną corocznie przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design dla wymagających i innowacyjnych projektów wzorniczych.

Nagrodzone wzornictwo natryskowe

Rozwiązania natryskowe w poziomie podłogi w łazienkach cieszą się od wielu lat popularnością i ta tendencja ma charakter wzrostowy. Są one wygodne i oferują wiele zalet podczas aranżowania pomieszczenia. Z pokrywami ozdobnymi serii „Dimensions” – składającymi się z modeli Galaxy, Saturn, Puls i Cut – odpływ teraz przyciąga wzrok. Stworzono otwory wlotowe, które swoimi fascynującymi formami i strukturami nawiązują do odległych światów: ramion galaktyki spiralnej, pierścieni Saturna, cyklicznych sygnałów pulsara lub siatkowych struktur kryształu. Wszystkie ruszty ozdobne składają się z masywnej stali nierdzewnej o grubości co najmniej 5 mm, powierzchnia jest satynowana, matowa. Okrągłe ruszty pasują do ramek nasadowych o średnicy 155 mm, kwadratowe ruszty Cut do ramki 150 x 150 mm standardowego wymiaru płytek. Dzięki ekskluzywnemu wzornictwu, wpusty podłogowe z ozdobną pokrywą są w wielu przypadkach atrakcyjną alternatywą dla – również nagradzanych – listew odpływowych Dallmera.

Obszar:

Wirex Sp. z.o.o.
ul. Kłobucka 8B/1
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
Fax: +48 225469071

E-Mail: biuro@wirex.com.pl

DEUTSCH
ENGLISH
NEDERLANDS
FRANÇAIS
SCHWEIZ
POLSKI