13.07.2012

Mierzymy wysoko: CeraLine w najwyższym budynku Europy „The Shard”

Ma 310 metrów, obłożony jest szkłem i określa się go już mianem "The Shard" - odłamek. Wysokościowiec w formie piramidy zaprojektowany przez architekta Renzo Piano stanowi główną atrakcję londyńskiej panoramy i przewyższa obecnie każdą inną budowlę mieszkalną w Europie.


Wykorzystanie łącznie 95 pięter jest różnorodne. Dolne kondygnacje o powierzchni około 55000 metrów kwadratowych przewidziano dla licznych biur, sklepów i restauracji. Pomiędzy kondygnacjami 34 i 65 usytuowany jest 5 gwiazdkowy hotel Shangri-La oraz luksusowe apartamenty. Na 15-kondygnacyjnym wierzchołku wieży znajdują się urządzenia techniczne i platforma widokowa dla gości. 


Również w kwestii technologii odwadniania postawiono tu najwyższe wymogi, przykładowo dla natrysków w poziomie podłogi. W „The Shard” zastosowano między innymi listwę odpływową CeraLine, odwodnienie liniowe Dallmera uhonorowane licznymi nagrodami za osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa. Purystyczna forma, odpowiednie proporcje i szlachetne powierzchnie tworzą subtelny akcent wyposażenia sanitarnego budynku.


Listwy odpływowe CeraLine nadają się pod względem technicznym i optycznym do różnych aranżacji wnętrz. Listwę sytuuje się dowolnie w płaszczyźnie lub bezpośrednio przed ścianą. Dostępne są długości konstrukcyjne od 50 do 200 cm, jak również – idealne dla projektów sanitarnych – długości od 68 mm. Asortyment pokryw ozdobnych rozpoczyna się od stali szlachetnej, szczotkowanej matowo, polerowanej lub w wykonaniu czarnym matowym, poprzez szkło kolorowe aż do przyjemnego drewna teczynowego. W wykonaniu „indywidualnym” dostępna jest również powierzchnia identyczna pod względem materiałowym z przylegającą podłogą z kamienia naturalnego lub płytek wykładzinowych.


Podsumowanie:

Ze swoim ponadczasowym wzornictwem i wypracowaną technologią, CeraLine jest symbolem najwyższych wymagań – również w przypadku obecnie najwyższego budynku Europy.


Zdjęcie po lewej: Duncan Harris, „The Shard at Sunset”
Some rights reserved

Źródło : www.piqs.de


Obszar:

Wirex Sp. z.o.o.
ul. Kłobucka 8B/1
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
Fax: +48 225469071

E-Mail: biuro@wirex.com.pl

DEUTSCH
ENGLISH
NEDERLANDS
FRANÇAIS
SCHWEIZ
POLSKI