25.07.2012

Luksusowe otoczenie: technologia odpływu Dallmera w nowym hotelu BULGARI w Londynie


Niedawno otwarty został luksusowy hotel BULGARI. W sam raz na czas igrzysk olimpijskich pierwszy nowy obiekt dla zamożnych gości z całego świata. Tu również obecna jest technologia odwadniania Dallmera: Elementy natryskowe CeraFundo i Circo dbają o sprawny odpływ w natryskach w poziomie podłogi.

BULGARI jako marka kojarzy się z dobrami luksusowymi, przede wszystkim z biżuterią, perfumami oraz akcesoriami. Od początku tego tysiąclecia koncern ten działa również jako operator hotelowy z kilkoma luksusowymi obiektami. Po rezydencjach w Mediolanie i na Bali otwarty został teraz trzeci luksusowy hotel w Londynie, zaprojektowany przez renomowane biuro architektoniczne Antonio Citterio, Patricia Viel & Partners. Znajduje się on w sercu Knightsbridge, jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Londynu, blisko Hyde Parku i Harrodsa. Fasada sprawia wrażenie smukłej, symbolizuje przejrzystość i nieprzemijającą elegancję. Wystrój wnętrza zaaranżowany przez wewnętrzny zespół projektantów charakteryzuje się takimi cechami jak ekskluzywność, luksus i najnowocześniejsze standardy techniczne.

W natryskach w poziomie podłogi wbudowano systemy odpływowe Dallmera, przeważnie elementy natryskowe CeraFundo wraz z wysokowydajnym wpustem Circo. Ponadto w obszarze spa i penthouse'u znajdują się listwy odpływowe CeraLine, a w łazienkach przystosowanych dla osób niepełnosprawnych wpusty podłogowe TistoDrain.


Uniwersalne kombinacje

 

CeraFundo z różnorodnymi rozmiarami i formami może mieć szerokie zastosowania, dostępne są również wykonania z wpustem umieszczonym decentralnie. Element natryskowy jest wodoszczelny, posiada prefabrykowany spadek oraz może być bezpośrednio wykładany płytkami bądź skracany i można się po nim poruszać wózkami inwalidzkimi. Circo jest wpustem podłogowym Dallmera wytworzonym zgodnie z DIN EN 1253, montowanym wyłącznie wraz z CeraFundo. Dla każdego zakresu zastosowań istnieją w programie odpowiednie wykonania: wpusty z bardzo dużą wydajnością odpływu, np. dla natrysków deszczowych, podobnie jak wyjątkowo płaskie układy stosowane w celu czyszczenia. Z Circo łączyć można również liczne ruszty ozdobne Dallmera.

Łatwość montażu

 

Cechą wyróżniającą Circo jest ruchoma obudowa wewnętrzna z opatentowaną regulacją boczną. Zaleta: również po posadowieniu płyty z pianki sztywnej na uprzednio zamontowany wpust można bez problemu wyrównać niedokładności pasowania w granicach +/- 15 mm bez konieczności podnoszenia płyty i skracania jej na brzegach. W ten sposób monter może sprawniej i z większą pewnością wykonać podłączenie wpustu.


Podsumowanie:

Połączenie CeraFundo i Circo jest łatwe w montażu i zarazem sprawnie funkcjonujące. Aby wszystko przebiegło pomyślnie! Nie tylko w nowym hotelu BULGARI i nie tylko na igrzyskach olimpijskich.


Obszar:

Wirex Sp. z.o.o.
ul. Kłobucka 8B/1
02-699 Warszawa

Tel.: +48 225469070
Fax: +48 225469071

E-Mail: biuro@wirex.com.pl

DEUTSCH
ENGLISH
NEDERLANDS
FRANÇAIS
SCHWEIZ
POLSKI